Najlepszy leasing na samochód

Każda firma ma własną specyfikę i indywidualny profil działalności, dlatego też wybierając dla własnej firmy najlepsze formy leasingowania możemy posługiwać się rankingami, ale również warto odpowiedzieć sobie na pewne podstawowe pytania.

Wybierz formę leasingu dla siebie

leasing samochodowyPo pierwsze jako forma leasingu będzie najkorzystniejsza akurat dla nas? Czy zależy nam aby móc odliczyć amortyzację naszego dostawczaka od kosztów uzyskania przychodu, czy jednak zależy nam na możliwości odliczenia praktycznie kosztów całego leasingu od podatku? W tym drugim przypadku lepszy będzie leasing operacyjny, ale w pierwszym zdecydowanie finansowy.

Po drugie skalkulujmy dokładnie jak wiele jesteśmy wstanie poświęcić na leasingowanie naszej floty. Dopytujmy się dokładnie o całkowite koszty leasingu. Czy oferta zawiera tzw. opłaty wstępne? Czy my na końcu umowy będziemy chcieli wykupić auto? A jeśli tak to ile to nas będzie kosztowało?

Leasing z serwisowaniem auta

Po trzecie zastanówmy się czy sami chcemy serwisować auta? Leasing z reguły zawiera również usługę serwisowania aut przez firmę leasingową, ale co wchodzi w skład serwisowania i ile to kosztuje? Podobnie rzecz się ma w przypadku ubezpieczenia. Czy przy jego wycenie jest brana pod uwagę amortyzacja pojazdu w kolejnych latach? Co dzieje się z umową w przypadku tzw. szkody całkowitej, czyli w sytuacji gdy auto po wypadku idzie na złom?

Wiele firm leasingowych – który najlepszy leasing na samochód

Firm leasingowych na rynku jest bardzo wiele. Decyzji nigdy nie należy podejmować pod presją czy pochopnie. Dobry leasing, to taki jak już powiedzieliśmy taki, który najlepiej pasuje do naszej firmy, ale zawsze ważna jest jak najmniejsza opłata wstępna, sprawna procedura i możliwość uzyskania leasingu nawet gdy jesteśmy młodym startupem. Liczy się też potencjalnie długi okres finansowania i brak konieczności zbierania i przedstawiania zbyt dużej ilości dokumentacji. Nie bez znaczenia mogą pozostawać tzw. koszty manipulacyjne, czyli np. opłaty za wydanie dokumentów do warsztatu itp.

Jeśli chodzi o rankingi to w tej chwili najczęstszym ich zwycięzcom jest definitywnie PKO Leasing. Jeżeli więc nie wiecie jak zacząć, warto rozpocząć swe poszukiwania właśnie tam.

No comments yet.

Dodaj komentarz