Leasing samochodu w Idea Banku – warto czy nie? Nasza opinia

idea bankIdea Bank w swym założeniu jest bankiem dla firm właśnie. Nie powinno więc dziwić to, że jego oferta dla przedsiębiorstw, także tych najmłodszych jest bardzo starannie skonstruowana. Nie inaczej jest też z ofertą leasingu skrojoną na miarę nawet najmłodszego przedsiębiorcy.

Leasing samochodu w Idea Banku – plusy

 • Jednym z największych plusów tej oferty jest to, że przygotowana ona została nawet dla najmłodszych firm.

 • Wysokość miesięcznej raty nie jest wygórowana. Wynosi bowiem 261 złotych w oparciu o wskaźnik WIBOR 1M

 • Do tej sumy należy jednak doliczyć 0,5% opłaty manipulacyjnej.

 • Duży plus to także 10 letni długi okres finansowania i pakiet ubezpieczeń

 • Bardzo korzystne są warunki wykupu auta po zakończeniu umowy – jedynie 1% jego wartości

W tej chwili zastanawiacie się pewnie czy istnieją oferty idealne? Również i tu znajdziemy pewne słabe punkty. 20% opłata wstępna do najtańszych nie należy. Słabym punktem oferty są też opłaty manipulacyjne np. za wystawienie dokumentów naprawczych do warsztatu i inne. Te opłaty są zresztą głównym powodem narzekań niektórych klientów na forach.

Czytaj umowę leasingową

Jednak oferta leasingowa Idea Banku to nadal bardzo dobra oferta. Wybierając leasing powinniśmy uważnie wczytywać się w umowę i nawet założyć, że przy niskich ogólnych kosztach, najprawdopodobniej będą od nas pobierane w razie zaistnienia pewnych sytuacji i zdarzeń, dodatkowe opłaty. Naszym zadaniem jest dokładna kalkulacja danej oferty leasingowej, jej kosztów i opłacalności.

Leasaing samochodu – stałe koszty

Stałe koszty i warunki jeśli chodzi o leasing samochodu w Idea Banku, są korzystne, jak napisaliśmy już wyżej, pod wieloma względami, nie zawsze samochód trafia do warsztatu, lub ulega wypadkowi. To tak czy inaczej generuje koszty, a my musimy również obiektywnie oceniać, że bank nie jest instytucją charytatywną i nie możemy oczekiwać, że wszystko będzie za darmo. Bank na leasingu musi zarabiać, podobnie jak na każdym innym produkcie finansowym. Oceniając ofertę leasingu nie warto skupiać się na tym, że nic za to nie zapłacimy, ale ile na tym zyskamy w porównaniu z zakupem floty aut za gotówkę czy na kredyt.

,

3 komentarze to “Leasing samochodu w Idea Banku – warto czy nie? Nasza opinia”

 1. Maciej Kwiecień 8, 2015 at 6:10 pm # Odpowiedz

  Odradzam wszystkim Idea Leasing. Żenada, dno i rozpacz. Niekompetencja, arogancja. Jeśli już zostałeś klientem nie licz na odpowiedź, informacje, za wszystko trzeba płacić, za każdy świstek. Dział Obsługi Klienta do koszmar, opłaty za wszystko nie są najgorsze – porażający jest poziom ludzi tam pracujących począwszy od szeregowego pracownika do menedżera działu. Dla nich już pozyskany klient to dojna krowa a nawet oszust (tak, tak, tak mnie nazwali). Sami są bandą oszustów i kretynów. Na odpowiedź na maile dają sobie 14 dni, nie interują ich żadne reklamacje, fakturki wysyłają terminowo bez względu na wszystko. Spróbuj nie zapłacić w terminie, naślą na Ciebie Getback, firmę z zagrody Getinbanku a Ci już nie dadzą pożyć (głuche telefony, smsy – wszystko oczywiście płatne). Tutaj więcej opinii klientów:
  http://www.forum-kredytowe.pl/f156/idea-bank-leasing-opinie-warunki-71723.html

  • Andrzej Listopad 16, 2015 at 12:48 pm # Odpowiedz

   Muszę się zgodzić z przedmówcą. Mam u nich leasing i jedna wielka tragedia. Na odpowiedź od biura obsługi klienta trzeba czekać 3-4 dni. Na infolinii czekać trzeba jakieś 20 min na połączenie z konsultantem, a jak już się człowiek połączy to konsultant nic nie wie. Jest w stanie powiedzieć aby wysłać zgłoszenie drogą mailową – czyli te 3-4 dni trzeba czekać ;/
   Za wszystko trzeba płacić: wniosek o cesję 1000 zł. Wniosek o wyliczenie wcześniejszej spłaty: 50 zł. Zrezygnowanie z cesji 350 zł. itd itd.
   Nie dajcie się zwieść. Mimo, że wydaje się że jest taniej, to później będziecie płacić ciężkie pieniądze za każdą pierdułkę.
   Ja niestety się w to wpakowałem, bo koleżanka tam pracuje ;/ Ehh
   Teraz widzę, że to była jedna z gorszych decyzji w moim życiu.

 2. Sylwia Styczeń 18, 2017 at 12:58 pm # Odpowiedz

  W sumie do puki się nie pozna konkretnej oferty to nie da się za bardzo określić jaka będzie najlepsza, bo leasing to bardzo indywidualna kwestia. Najlepiej:
  1. Zebrać ileś ofert i porównać
  2. Zgłosić się do brokera, żeby też wybrał jakieś
  3. Z całej zebranej puli wybrać najlepsze 2 analizując też TOiP
  4. Posłać do tych dwóch i poprosić o kontr oferty.
  5. Dopiero wtedy wybrać finalną, która nam najbardziej będzie odpowiadać.
  Przy leasingu jest tak dużo zmiennych, że bardzo ciężko wybrać najlepszą. do tego dochodzą jeszcze kwestie ubezpieczenia.

Dodaj komentarz