Leasing samochodu osobowego krok po kroku

samochód osobowy leasingKredy samochodowy a leasing samochodowy. Wielu z Was nie widzi różnicy, jednak zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje plusy i minusy. Przy kredycie samochodowym mamy większe ryzyko. W przypadku niewypłacalności, zostajemy z kredytem na karku. Z drugiej strony w przypadku leasingu, przy spłacie połowy zobowiązania leasingowego także możemy napotkać na problemy życiowe, a wtedy oddajemy auto leasingodawcy, nie mając z tego zupełnie nic.

Dziś wybieramy leasing samochodu osobowego

Jednak dziś skoncentrujemy się na leasing samochodu osobowego. Zobaczymy czy jest to korzystne rozwiązanie, a przede wszystkim sprawdzimy jak z niego skorzystać.

1. Porównanie ofert leasingowych

Na początku warto mieć rozeznanie. Dlatego można sprawdzić pobieżnie kilka ofert, a następnie wypełnić wstępne wnioski. Dopiero wtedy będziemy mieli rozeznanie, gdy skontaktuje się z nami przedstawiciel firmy leasingowej czy banku. Pamiętaj, że oferty podawane w reklamie, stanowią jedynie zachęcenie do zawarcia umowy. To nic zobowiązującego.

2. Podpisanie umowy leasingowej

Jeśli już znajdziemy ofertę dla siebie, wypełniamy wszystkie dokumenty i podpisujemy je. Wtedy to wybieramy dla siebie odpowiedni model samochodu, model rozliczenia (spłacania rat) i każdy inny szczegół umowy leasingowej. Jeśli wszystko się zgadza, podpisujemy umowę i od tego dnia możemy już użytkować nasze auto.

3. Ubezpieczenie, rejestracja i inne formalności

W zależności od szczegółów umowy, leasingodawca może zająć się pewnymi formalnościami, takimi jak ubezpieczenie czy rejestracja pojazdu. Jednak nie zawsze tak jest. Pamiętaj, ze aby wyjechać autem na drogę, musisz spełnić te warunki. Mamy na to od 5 – 7 dni od podpisania umowy leasingowej, dlatego warto ustalić z naszym leasingodawcą dokładne szczegóły.

Przy leasingu nie ma żadnych problematycznych kwestii, których moglibyśmy nie rozumieć lub z którymi moglibyśmy mieć problemy.

Leasing samochodu osobowego przez internet

Pamiętaj, że warto szukać leasing samochodu osobowego przez internet. Dlaczego? Ponieważ wiele firm oferuje ciekawe zniżki i promocje dla leasingu przez internet. Wystarczy porównać kilka ofert (te znajdują się także na naszych stronach), wypełnić wstępny wniosek i oczekiwać na kontakt od przedstawiciela firmy leasingowej.

Powodzenia

 

No comments yet.

Dodaj komentarz